Leogra
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Come to the dark side... We have COOKIES
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Paryż

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next
AutorWiadomość
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptyNie Maj 10, 2015 4:44 pm

Patrzyłam na korony oraz miecz z szeroko otwartymi oczami. Niesamowite.
- Ciekawe czy jest ciężka...
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptyNie Maj 10, 2015 4:53 pm

- Sądząc po ozdobności to raczej tak. Noszenie tego przez cały dzień musiało strasznie obciążać kark, a uroczyste uczty czy inne bale potrafiły trwać naprawdę długo - zauważyłem. Mimo wszystko ozdobne korony to wymysł głupców przez pychę upajających się swą władzą. Po obejrzeniu niemalże całej wystawy, z pominięciem jedynie mniej ciekawych lub wybitnie zatłoczonych miejsc, zajrzeliśmy także do pozostałych dwóch skrzydeł, choć spędziliśmy w nich mniej czasu. Kiedy wreszcie opuściliśmy muzeum w naszej strefie czasowej dochodziłaby dwudziesta.
- Wracamy? - spytałem Victorię idąc z nią uliczkami Paryża.
- Mogę cię tu zabrać ponownie, jeśli będziesz tego chcieć.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptyNie Maj 10, 2015 5:20 pm

- Naprawdę? - spytałam z nadzieją w głosie. Takie wycieczki były miłe. Rozglądałam się co jakiś czas po mieście. Okolica wydawała mi się znajoma, i tak trochę liczyłam na to, że spotkam tutaj kogoś z rodziny.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptyNie Maj 10, 2015 5:23 pm

- Oczywiście. Dla mnie to żaden problem, a widzę, że cię to uszczęśliwia, więc czemu by nie? - spytałem z zagadkowym uśmiechem na twarzy. Właściwie nie maiłem żadnego swojego interesu w tym, by była szczęśliwa, jednak zadowolony uczeń to lepszy uczeń niźli wymęczony i stłamszony psychicznie. Poza tym w jakiś sposób chciałem, by była szczęśliwa.
- Więc co wybierasz? Choć tutaj wciąż jest jasno na Leogrze dochodzi dwudziesta.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptyNie Maj 10, 2015 5:25 pm

- Możemy już wrócić... - odpowiedziałam patrząc na pana Phelesa. Teraz pewnie trzeba będzie znaleźć jakąś podejrzanie wyglądającą uliczkę i dopiero stamtąd się teleportujemy.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptyNie Maj 10, 2015 5:30 pm

Poprowadziłem uczennica w mniej uczęszczane rejony Paryża, a dalej do dość zacienionej uliczki, byśmy nie byli widoczni z ulicy. Chwyciłem ja delikatnie za rękę wciąż obserwując ulicę. Najwyżej ktoś uzna, że na dziś alkoholu wystarczy, jeśli zobaczy nas znikających.
- Eins, zwei, drei. - Wraz z ostatnim słowem zniknęliśmy pozostawiając po sobie niemal natychmiast rozwiewające się kłęby fioletowego dymu.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 1:45 am

Uśmiechnęłam się szeroko widząc Paryż.
- ... Zapomniałam gdzie mieszkałam... - przyznałam się jak tylko pojawiliśmy się w mieście. Na szczęśćie istnieją telefony i kochani starsi bracia.
Zadzwoniłam do mojego i zapytałam o adres. Po jakimś czasie dotarliśmy z Mephisto na miejsce.
- Staraj się zachowywać jak normalny członek społeczeństwa - ostrzegłam gdy staliśmy przed drzwiami. Westchnęłam, tak żeby się uspokoić, po czym zadzwoniłam do drzwi.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 1:47 am

Normalny członek społeczeństwa?
- Normalność to pojecie względne - zauważyłem. Rozumiałem jednak, że zapewne miała na myśli udawanie człowieka, kolejnego spośród ślepców, którzy nigdy nie słyszeli o nadnaturalnym światku.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 1:50 am

Drzwi otworzył siwiejący mężczyzna, o sporych rozmiarów brzuchu... Nie przypominam sobie, żeby ojciec był gruby. Tak beznadziejnie się prowadził?
- Witamy, witamy. Zapraszamy do środka - powiedział uśmiechając się ciepło do mnie i stojącego obok Mephisto.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 1:52 am

- Dzień dobry - przywitałem się z ojcem Victorii ściskając mu dłoń. Uznałem, że dobrym pomysłem będzie pozbycie się poprawnego, francuskiego akcentu i zastąpienie go niemieckim. Angielskiego lepiej było nie wybierać, wieki wojen między Anglią a Francją odcisnęły na ich społeczeństwach swoje piętno. Kiedy mój teść zaprosił nas do środka puściłem przodem Victorię.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 1:56 am

Uśmiechnęłam się do ojca, przywitałam się z nim, po czym udałam się w głąb domu. Po ponad dziesięciu latach rozłąki zobaczę moją mamę. Weszłam do salonu, i gdy tylko ją zobaczyłam niemal podbiegłam do niej i się przytuliłam.
- Mamo... - wyszeptałam łamiącym się głosem.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:01 am

Zostałem tuz przy wejściu do salonu woląc nie przeszkadzać żonie i teściowej w tym spotkaniu. Uśmiechałem się jedynie uprzejmie wciąż zastanawiając się, czy ci ludzie są w stanie dostrzec moje spiczaste uszy.
- Victoria... wróciłaś, moja mała córeczko. - Matka Victorii wstała łapiąc w ramiona swoje dziecko ze łzami w oczach.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:03 am

Zamknęłam oczy i wtuliłam się w matkę mocniej. W tej chwili liczyło się dla mnie tylko to, że ona tu jest. Dlatego też zignorowałam fakt, że mój ojciec rozpoczął przesłuchiwać Mephisto.
- Jesteś Niemcem? - zapytał patrząc podejrzliwie na demona.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:09 am

- Szwajcarem - sprostowałem mając nadzieję, że jednak nie widzą moich kłów i spiczastych uszu.
- Johann Faust, miło mi pana poznać - dodałem po chwili.
- Opowiadaj, co się z tobą działo? Dobrze cię tam traktowali? Jak tyś wyrosła, a byłaś taka malutka, zupełnie niedawno... - matka Victorii rozpoczęła natomiast swoje własne przesłuchanie.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:12 am

- Uczyłam się, rosłam i znowu uczyłam - odpowiedziałam z uśmiechem. O ostatnich paru latach lepiej nie wspominać.
- Wy tam w Szwajcarii dobrze się macie... - zaczął ojciec. - Czym się zajmujesz chłopie?
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:18 am

- Ale karmili cię tam dobrze? - Teściowa najwyraźniej czuła nieodparta potrzebę upewnienia się, że należycie zadbano o dobro jej dziecka.
- Już skończyłaś studia, prawda? - dopytywała.
- Jestem pedagogiem. Pracuję w szkole prywatnej, dla uczniów wykraczających poza normę. Zajmuję się też specyficznymi przypadkami.


Ostatnio zmieniony przez Mephisto Pheles dnia Czw Maj 28, 2015 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:20 am

- Specyficzne przypadki? - zapytał ojciec zerkając ostrożnie w moją stronę.
- Tak, mamo. Jedzenie w tej szkole jest przepyszne. - Zapewniłam ją. - Tak mamo, skończyłam studia - powiedziałam z uśmiechem.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:31 am

- Masz dobrych przyjaciół, męża? - Tu kobieta rzuciła mi przelotne spojrzenie, natychmiast jednak wróciła wzrokiem do córki znów skupiając na niej całą swoją uwagę.
- Pan rozumie, księża, kapłani różnych religii, mnisi... Współpracujemy z wieloma organizacjami, również religijnymi.


Ostatnio zmieniony przez Mephisto Pheles dnia Sro Maj 27, 2015 11:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 9:14 am

- Tak, tak - uspokajałam matkę.
- Jest aż tak źle? - zapytał zdziwiony ojciec
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 11:03 am

- Ten młodzieniec... - Moja teściowa wskazała na mnie niepewna, czy dobrze myśli, kim jestem.
- Źle? - spytałem zaskoczony reakcją mężczyzny. Czyżby miał aż tak niepochlebne zdanie na temat duchownych? Szybko jednak wykluczyłem tę opcję przypominając sobie ostrożne spojrzenie, jakie ojciec Victorii jej rzucił. Dodając do tego okoliczności, w jakich znalazła się na wyspie...
- Jestem jej mężem, a nie lekarzem - wyjaśniłem z nieco rozbawionym uśmiechem.
- Z Victorią jest wszystko w porządku.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 11:39 am

- Mój mąż - odpowiedziałam z uśmiechem. - Wiedziałabyś, gdybyście przyjechali na ślub.
- A te rzeczy, które widziała jako dziecko?
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 12:23 pm

Kobieta zmarkotniała wyraźnie słysząc słowa córki.
- Nie mogliśmy. Ojciec ciężko chorował, musiałam przy nim zostać... - Głos jej się załamał więc umilkła.
- Z tego co wiem to nic nienormalnego. Dzieci odstające od rówieśników czasem próbują zwrócić na siebie uwagę w ten czy inny sposób. Ot, wielka wyobraźnia.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 12:34 pm

- Brat nic nie mówił - powiedziałam ze smutkiem.
- Ale żeby biegać z nożem po domu
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 12:52 pm

- Nie chciał cię martwić w dniu twojego ślubu - powiedziała cicho patrząc ze smutkiem w oczy córki. Wzruszyłem ramionami słysząc słowa teścia.
- Dzieci widzą różne rzeczy. Te z większą wyobraźnia niemalże widzą swych wymyślonych przyjaciół. Lub wrogów...
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 EmptySro Maj 27, 2015 2:17 pm

Pokiwałam głową.
- Ugotowałaś coś dobrego? - zapytałam chcąc zmienić temat.
- I ona była takim dzieckiem? - zapytał ojciec patrząc na Mephisto.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Sponsored content





Paryż              - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Paryż    Paryż              - Page 5 Empty

Powrót do góry Go down
 
Paryż
Powrót do góry 
Strona 5 z 23Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Leogra :: Świat zewnętrzny-
Skocz do: