Come to the dark side... We have COOKIES

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Paryż

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next
AutorWiadomość
Mephisto Pheles

Liczba postów : 4355

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 2:24 pm

- Nie, wiesz dobrze, że jednorożców nie wpuszczają do muzeów... - powiedział jakby strapiony, jednak zaraz odzyskał rezon.
- Francis, czy ty jesteś ślepy? Facet, ma wojskowe spodnie, wysokie buty i ciemna kurtkę. Nosi rękawiczki. Rozumiem, że niektórzy turyści biją go na głowę swymi strojami, jednak czy tak trudno go zobaczyć? Ma prawie dwa metry wzrostu! - Byłem pewny, ze gdyby mógł, zwyczajnie skrzyczałby swojego rozmówcę za ignorancję, jednak usilnie starał się wciąż mówić szeptem.
- Przecież to absolutnie logiczne, nie uważasz? Słyszysz głosy w głowie, uznajesz, że bóstwo czy kosmici wybrali cie na swego proroka i bum, tworzysz nową religię. Część z nas tak powstała, choć inni są przedwieczni - rozwinąłem temat powstrzymując się od śmiechu. Victoria z pewnością słyszała przynajmniej jednego z kłócących się mężczyzn, jednak nie wiem, czy i drugiego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

Liczba postów : 4346

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 2:28 pm

- Ja nic takiego nie słyszę. Tego może być pan pewien - powiedziałam z uśmiechem.
- ... Przecież jednorożce nie istnieją baranie. W dodatku co jest dziwnego w tym, że facet ma dwa metry wzrostu. Zdarzają się tacy wysocy ludzie, najczęściej koszykarze. Sam powinieneś wiedzieć skoro wychowałeś tamtego potwora. A co do garderoby... Spójrz najpierw na siebie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://leogra.forumpolish.com
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 2:33 pm

- Nie wątpię, nie wyglądasz również na opętaną czy porwaną przez kosmitów, czy też może o czymś nie wiem? - ciągnąłem rozbawionym tonem.
- Francis, on ma szpiczaste uszy! Umiem rozpoznać demona, ale ty nie wyczujesz jego aury. - Szedł w zaparte mag. Tak, teraz miałem pewność, że jego rozmówcą był Don Juan, głos pasował idealnie i to zapewne było przyczyną spięcia Victorii.

Ostatnio zmieniony przez Mephisto Pheles dnia Nie Maj 10, 2015 2:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 2:37 pm

- Najwięcej może się pan o mnie dowiedzieć z plotek. I to takich rzeczy, o których nawet ja nie wiem. - Mówiąc to uśmiechnęłam się jeszcze szerzej.
- Może to elf? Albo może zrobił sobie operację plastyczną? Różni ludzie chodzą po tym świecie, sam doskonale wiesz. - słyszałam jak Francis odpowiadał swojemu rozmówcy. Momentami cieszyłam się, że ludzie nie wierzą w istnienie demonów, a to był jeden z nich.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 2:42 pm

- Na przykład tego, że ze mną sypiasz? - spytałem szeptem nachylając się z ustami tuż przy jej uchu. Tak, dziś rano przybiegła do mnie z paniką opowiadając o tej plotce.
- Francis, ty ślepy żabojadzie, jak możesz być aż takim ignorantem? - spytał mężczyzna z gniewem w głosie. Po chwili poczułem delikatne szturchnięcie.
- Przepraszam, czy jest pan demonem? - spytał mężczyzna o blond włosach i krzaczastych brwiach ubrany w doskonałą replikę angielskiego munduru. W odpowiedzi uśmiechnąłem się tylko ukazując ostre kły. Pionowych źrenic nigdy nie próbowałem ukrywać, a i tak ludzie nigdy nie zwracali na nie uwagi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 2:48 pm

- Na przykład... - odpowiedziałam czerwona. Po chwili usłyszałam jak jakiś facet pyta dyrektora czy jest demonem. Odwróciłam się pospiesznie i zobaczyłam blondyna o krzaczastych brwiach. W mundurze.
- Ej, pokrako uspokój się. Nazywasz siebie dżentelmenem, a za grosz ci taktu... O, to znowu pan. Przepraszam za kolegę, ma bardzo bujną wyobraźnię. - Mówiąc to chwycił anglika za ramię i pociągnął w drugą stronę. Obrazek jako taki był zabawny. Mniej bawił mnie fakt, że koleś z epickimi brwiami odkrył kim jest pan Pheles.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 2:57 pm

- Nic się nie stało - odpowiedziałem natychmiast machając dłonią, jakby była to zwykła błahostka.
- Ja przepraszam za moją gwałtowna reakcję przy naszym poprzednim spotkaniu. Martwiłem się o córkę... - powiedziałem z przepraszającym uśmiechem kierując go do spotkanego wcześniej mężczyzny.
- Puszczaj mnie w tej chwili, tchórzu - powiedział blondyn w mundurze wyrywając się gwałtownie. Widać było, że usilnie powstrzymuje się od krzyku, by nie przyciągać spojrzeń ciekawskich.
- Proszę mi wybaczyć tak bezpośrednie pytanie, jednak ten żabojad - tu wskazał oskarżycielsko Don Juana - jest zupełnie ślepy na tak niezaprzeczalny fakt.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:01 pm

Francis walnął kolegę w głowę.
- Ogarnij się ty piracie. - Po tym spojrzał na pana Phelesa - Nie szkodzi, nie szkodzi. Też bym się martwił gdybym miał taką śliczną córeczkę, haha... A teraz, idziemy - Ostatnie słowa skierował do towarzyszącego mu mężczyzny i jakimś cudem odciągnął od nas.
Spojrzałam na dyrektora.
- Może pójdziemy dalej? - zaproponowałam chcąc uniknąć kolejnej takiej sytuacji.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:13 pm

Kiwnąłem głową wciąż tłumiąc śmiech.
- To zabawne, że trafiamy na maga akurat wtedy, gdy opowiadałem ci o ludzkiej ślepocie i porzuceniu dawnej wiedzy tajemnej - stwierdziłem ruszając dalej. Nie udało nam się jednak odejść zbyt daleko nim dogonił nas śledzony przez czujne spojrzenia ochroniarzy mężczyzna w angielskim mundurze.
- Arthur Kirkland - przedstawił się wyciągając w moim kierunku dłoń. Po chwili wahania uścisnąłem ją.
- Johann Faust - odpowiedziałem z szerokim uśmiechem na twarzy ukazując ponownie kły. Zdecydowanie nieludzkie kły. Mężczyzna wyraźnie się zawahał na ten widok, jednak brnął dalej.
- Czyli jest pan demonem?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:17 pm

Spojrzałam na dyrektora zszokowana. Jak można tak...?! Blondyn zdawał się być tak przejęty swoim odkryciem, że zapominał o zdrowym rozsądku.
Wzrokiem zaczęłam szukać Francisa, który mógłby odciągnąć Arthura od pana Phelesa. Niestety, nigdzie go nie zauważyłam.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:25 pm

- To dość nierozsądne zachowanie jak na kogoś w pańskim wieku. Choć zdaje się pan być człowiekiem to przeżył pan przeszło milenium, czyż nie? - W odpowiedzi blondyn pokiwał niepewnie głową wyraźnie skołowany moim pytaniem.
- Gratuluję spostrzegawczości. Niewielu magów można spotkać w dzisiejszym świecie - dodałem po chwili z mniej upiornym uśmiechem.
- Victorio, spokojnie. On należy do naszej części rzeczywistości - uspokoiłem dziewczynę widząc jej szok i to, jak gorączkowo zdawała się szukać pomocy w postaci przyjaciela Artura.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:28 pm

- Nie da się nie zauważyć... - odpowiedziałam patrząc na blondyna. Te brwi... Pewnie wiele się w życiu przez nie nacierpiał.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:46 pm

- Czyli jednak jest pan demonem... Więc pan także widzi wróżki, jednorożce i wszystkich pozostałych? - spytał z nowym zapałem.
- Owszem. A twój przyjaciel? Również zdaje się starszy, niźli na to wygląda, jednak ignoruje świat magiczny - zauważyłem wspominając Don Juana.
- Ten głupiec niczego nie nauczył się przez te wszystkie lata - przyznał blondyn wyraźnie niezadowolony z tego powodu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:50 pm

Spojrzałam na pana Phelesa, następnie na Arthura... Wyciągnęłam z kieszeni spodni telefon i przyjrzałam się swojej twarzy. Nie wyglądam tak dziwnie, a widzę demony. Tzn... Pan Pheles sam w sobie jest demonem, więc ten jego wygląd nie gra roli, ale blondyn? Te brwi... Ja takich nie mam, i wydaje mi się, że wyglądam normalnie. A może jednak jest ze mną coś nie tak...
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:54 pm

- Coś nie tak? - spytałem widząc, że Revens się dziwnie zachowuje.
- Mogę iść z panem i pana... córką? Dziwne, jest człowiekiem. Jestem wielkim fanem istot takich jak pan - oznajmił z z dumą Artur. Nie przeszkadzała mi jakoś wybitnie jego obecność tym bardziej, że on sam nie był człowiekiem, dziewczyna mogła mieć jednak inne zdanie.
- Victorio?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 3:56 pm

- Nie, skąd. Wszystko dobrze - odpowiedziałam z uśmiechem. - O, tam jest kolejny obraz - udałam głupią i pognałam w kierunku dzieła, o którym mówiłam.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:03 pm

Odprowadziłem Victorię wzrokiem dziwiąc się jej reakcji. Cóż, najwyraźniej obecność dwóch osób spoza jej rzeczywistości była już przegięciem.
- Jak się panu udało zgubić tamtego francuza? - spytałem wracając wzrokiem do Kirklanda.
- To banalnie proste, wystarczy uciec gdy zobaczy jakąś niebrzydka kobietę. Zboczeniec, w dodatku przekonany o własnej wyższości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:07 pm

Stałam przed obrazem i oglądałam go zastanawiając się jak wiele nerwów kosztowało artystę namalowanie go. Nie byłam zbyt dobra w takich rzeczach, lepiej wychodziło mi spanie, udawanie głupiej i zapamiętywanie tego, co czytam.
Co jakiś czas zerkałam w kierunku dyrektora myśląc ile jeszcze będzie rozmawiał z tym blondynem.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:10 pm

Kątem oka widziałem, jak Victoria wciąż na nas zerka.
- Proszę wybaczyć, ale widzi pan, że moja towarzyszka nie najlepiej znosi kolejne nadnaturalne istoty w okolicy. Zapewne wie pan, jak wzywać demony, więc w razie potrzeby jeszcze się spotkamy - powiedziałem, po czym uścisnąłem dłoń nieco zasmuconemu mężczyźnie, który po chwili odszedł w kierunku, z którego nie tak dawno przybiegł.
- Coś nie tak? - spytałem kładąc dłoń na ramieniu Revens.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:26 pm

- Nie, po prostu dziwny ten facet... - powiedziałam spokojnie. Spojrzałam na rękę mężczyzny. Całkiem miły gest z jego strony.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:30 pm

- Dziwniejszy od innych poznanych istot? - spytałem spokojnym tonem patrząc ponad jej ramieniem na obraz.
- Podoba ci się tutaj? Wśród sztuki, przynajmniej zazwyczaj, wysokich lotów?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:33 pm

- Jak na człowieka był strasznie dziwny... - wyjaśniłam to, co miałam na myśli, kiedy mówiłam wcześniej o tym, że blondyn był dziwny. Przeniosłam wzrok na obraz. - Nie to żebym znała się jakoś na sztuce, ale miło od czasu do czasu popatrzeć na takie obrazy.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:36 pm

- Nie był do końca człowiekiem. Twój Romeo również, to ten sam rodzaj istot, jakby na pograniczu człowieczeństwa - wyjaśniłem wciąż nie patrząc na Revens.
- Co ty na to, byśmy znaleźli te eksponaty z Egiptu i klejnoty koronne?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Victoria Revens
Admin

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:39 pm

- Nie był człowiekiem? - spytałam zdziwiona jednocześnie odchodząc w stronę, którą wskazywał znak mający kierować ludzi do konkretnych eksponatów.
Powrót do góry Go down
Mephisto Pheles

PisanieTemat: Re: Paryż    Nie Maj 10, 2015 4:42 pm

- Może kiedyś, jednak tracąc swą śmiertelność traci się część człowieczeństwa - wyjaśniłem puszczając Victorię i idąc tuz za nią. Gdy dotarliśmy do przyciemnionej sali naszym oczom ukazała się gablota kryjąca dwie ozdobne korony oraz miecz przypominający szpadę, zapewne miecz koronacyjny.
- Piękne, jednak strasznie nieporęczne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Paryż    

Powrót do góry Go down

Paryż
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 23Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next