Leogra
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Come to the dark side... We have COOKIES
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Niemcy

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorWiadomość
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptySro Cze 10, 2015 11:25 pm

- Płatki z mlekiem? - zaproponowałam podnosząc się do pozycji siedzącej.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 12:00 am

Skinąłem głową po czym skierowałem się do kuchni zapraszając gestem Victorię, by poszła za mną. Wyjąłem z szafki talerz, miskę i dwa kubki. Postawiłem je na stole, po czym sięgnąłem po mleko i płatki. ot, jakieś kukurydziane i druga paczka, tym razem czekoladowych. Wszystko znalazło się razem na stole, a ja wskazałem Revens pojemnik ze sztućcami.
- Coś do picia? - spytałem obłaskawiając toster, który wyjątkowo postanowił współpracować.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 12:17 am

- Nie trzeba - powiedziałam zabierając łyżkę. Nasypałam sobie do miski płatki czekoladowe, które zaraz zalałam mlekiem.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 12:23 am

- Smacznego - rzuciłem wracając do walki z tosterem. Nie musiałem długo czekać na grzanki, więc już po chwili siedziałem obok Victorii z tostami oraz czystą wodą.
- Potrzebujesz czegoś z akademika i czy łatwiej będzie ci samej znaleźć?
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 12:24 am

- Czystych ubrań - powiedziałam z uśmiechem.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 12:26 am

- Jak dla mnie możesz i cały dzień chodzić tak, ale może lepiej nie publicznie... Zabiorę cię tam zaraz i weźmiesz, czego ci potrzeba - oświadczyłem sięgając po tosta.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 1:36 pm

- A musimy gdziekolwiek wychodzić? - zapytałam z uśmiechem.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 1:46 pm

- Nie musimy. Ja już zwiedziłem wzdłuż i wszerz ten świat i myślałem, że także chciałabyś coś zobaczyć - wyjaśniłem jedząc tosty.
- Chcesz jakieś leki przeciwbólowe?
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 7:27 pm

- Nie boli jakoś bardzo, więc dziękuję, nie trzeba - powiedziałam, po czym nalałam sobie do kubka soku.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 7:49 pm

- Więc co chcesz robić? Króla Lwa chyba gdzieś mam... - Urwałem próbując sobie przypomnieć, czy gdzieś w biblioteczce nie znajduje się ten film.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 7:52 pm

Zaśmiałam się słysząc, że pan Pheles rozważa obejrzenie tej bajki.
- Nie chcę żeby widział pan jak płaczę oglądając bajkę dla dzieci - powiedziałam z uśmiechem.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 8:02 pm

Posłałem jej łobuzerski uśmiech.
- Od razu dla dzieci... Więc może masz jakieś własne pomysły? - Odniosłem talerz do zlewu, umyłem naczynia i rozszczelniłem okno by wpuścić do środka trochę świeżego powietrza. Oby sąsiedzi nie postanowili mnie znów napastować...
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 8:20 pm

- Może opowie mi pan coś o Napoleonie? - zapytałam z uśmiechem. Uwielbiam tego kurdupla.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 8:28 pm

Już chciałem odpowiedzieć dziewczynie, jednak w tym momencie rozległ się dzwonek do drzwi. Tylko jeden z moich sąsiadów mógł zorientować się tak szybko, że "przyjechałem" do tego domu na "urlop". Wspaniale...
- Zaraz wrócę - rzuciłem idąc szybko ku drzwiom wyjściowym, po drodze narzucając kurtkę na nagi tors by nie gorszyć podstarzałej sąsiadki i nie dawać jej dodatkowych powodów do narzekania.
- Dzień dobry - przywitałem stojącą za drzwiami staruszkę. Trafiłem w dziesiątkę, oto pani Cecylia przybyła na zwiady pchana do boju swą świętą misją.
- Wróciłeś kochanieńki, wspaniale! Mamy nowego proboszcza, koniecznie musisz go poznać! - oznajmiła staruszka z radosnym uśmiechem na twarzy. Kiedy tylko kobieta dowiedziała się, że znam też inne języki, przestała ze mną rozmawiać po niemiecku i już od kilku lat raczyła okolice płynną angielszczyzną ze swoim śpiewnym akcentem.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 9:15 pm

Wstałam i poszłam za panem Phelesem. Stałam przy wejściu na korytarz i patrzyłam zaciekawiona z kim rozmawia.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 9:22 pm

- Nie jestem pewien, czy proboszcz chce poznać mnie - mruknąłem cicho, jednak Cecylia tego nie dosłyszała zaaferowana widokiem Victorii.
- Wreszcie żeś się ożenił, kochanieńki! Tyle to lat, najwyższy czas. Zawsze ci powtarzałam, że potrzeba ci żony i widzisz, podziało. - Kobieta wyglądała na naprawdę zadowoloną. Po chwili jednak mina jej nieco zrzedła kiedy zobaczyła, w co jest ubrana Revens.
- Ależ kochanieńka, ubierz się, zaraz się przeziębisz! Jest tylko dziewiętnaście stopni, zmarzniesz - powiedziała zaaferowana strojem dziewczyny. Przez to zapomniała przejść na niemiecki, więc mówiła do Revens po angielsku. Bezceremonialnie weszła do środka domu, jak wiele już razy wcześniej, po czym wyciągnęła dłoń w kierunku Victorii całkowicie ignorując moje nieme próby wyproszenia jej.
- Cecylia Farwood, wasza sąsiadka.


Ostatnio zmieniony przez Mephisto Pheles dnia Czw Cze 11, 2015 10:29 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 9:25 pm

Wyciągnęłam rękę w kierunku staruszki.
- Victoria Revens, miło mi panią poznać - odpowiedziałam po angielsku. Jednak trochę zaciągałam francuskim akcentem. Wolałam nie wyprowadzać kobiety z błędu jakim było nazwanie mnie żoną pana Phelesa.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 9:34 pm

Kobieta uścisnęła rękę Victorii babcinym zwyczajem trochę zbyt mocno.
- Zostawiłaś panieńskie nazwisko? Słusznie, słusznie, trzeba pamiętać o swoich korzeniach. - Staruszka pokiwała głową z miną pełną aprobaty.
- Msza jest dziś na szóstą wieczór, liczę, że oboje się pojawicie. I zostańcie chwilę po ceremonii, Jadzia i Beatka muszą zobaczyć twoją śliczną żonę, Johannie. - Starałem się, by moja mina nie wyrażała krańcowego zirytowania, więc tylko uśmiechnąłem się uprzejmie kiwając głową z powagą.
- Nie wiem, czy damy radę... - nie zdołałem dokończyć, ponieważ starowinka mi przerwała.
- Ależ przecież, dla Boga zawsze jest czas! A nowy proboszcz to złoty człowiek. Złoty człowiek powiadam! Taki miły młodzieniec, chyba niewiele starszy od ciebie. A jakie kazania wygłasza, coś wspaniałego. Coś wspaniałego, on naprawdę ma dar przemawiania.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 10:52 pm

Śmiać mi się chciało, gdy wyobrażałam sobie pana Phelesa na mszy.
- Ja przyjdę - powiedziałam z uśmiechem. Tylko muszę dyrektora namówić, by pokazał mi gdzie jest kościół o którym mówiła staruszka.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 10:57 pm

- Twój mąż też przyjdzie, kochanieńka. On to tak tylko udaje nieśmiałego, zawsze przychodzi. - Zapewniła pani Cecylia z ciepłym uśmiechem. Westchnąłem ciężko mając ochotę powiedzieć coś bardzo dosadnego kobiecie, jednak nic takiego nie zrobiłem. Chyba zdołałem się już do niej przyzwyczaić.
- Pani Cecylio, przepraszam, ale jesteśmy nieco zmęczeni po podróży. Porozmawiamy po mszy, dobrze? - spytałem z nadzieją na wybawienie. Starowinka zmierzyła mnie przeciągłym spojrzeniem, po czym pokiwała głową i wyszła z domu.
- Tylko koniecznie przyjdźcie! I nie zapomnij się ubrać, kochanieńka, przewieje cię! - Nakazała na odchodnym, po czym zniknęła za płotem odprowadzana przeze mnie spojrzeniem.
- Wybacz za nią, taka już jest.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 11:01 pm

- Taka miła starsza pani - powiedziałam z uśmiechem. - Czyli pójdziemy do kościoła? - zapytałam patrząc na pana Phelesa.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 11:05 pm

- Taaak. Kiedy miałem z nią do czynienia pierwszy raz nie poszedłem. Nie popełniłem tego błędu więcej... - Wzdrygnąłem się na wspomnienie niemalże godzinnej tyrady pani Cecylii na temat właściwego postępowania, drogi ku zbawieniu, wiecznym życiu duszy i Bogu w sercu. całość trwała grubo ponad godzinę, jednak później była już prowadzona ze wsparciem oddziału starowinek z całej okolicy.
- Mamy jeszcze sporo czasu, ale to wyklucza paradowanie w takich ubraniach. - Westchnąłem cicho odwieszając na wieszak w przedpokoju kurtkę.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 11:07 pm

- Czyli chodzi pan do kościoła - podsumowałam idąc do kuchni.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 11:10 pm

- Rzadko, jednak wychodzi na to, że owszem, chodzę. Zresztą nie tylko tutaj. Współpracując z Watykanem i poprzednim paladynem, który notabene był katolickim kapłanem, trudno by mi było nigdy nie pojawiać się w kościele. Nie jest to może przyjemne, ale nie robi mi większej krzywdy - wyjaśniłem wracając do kuchni za Victorią.
- Więc co moja żona zamierza robić? O Napoleonie można by rozmawiać i cały dzień, jednak szczegółowa biografia raczej nie należy do najciekawszych rzeczy pod słońcem.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 EmptyCzw Cze 11, 2015 11:12 pm

- Nie wiem co zamierza pańska żona, ale ja planuję zjeść śniadanie do końca i wysłuchać tego, co ma pan do powiedzenia o Napoleonie. Najlepiej coś o jego życiu prywatnym.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Sponsored content





Niemcy        - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Niemcy    Niemcy        - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
Niemcy
Powrót do góry 
Strona 6 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Leogra :: Świat zewnętrzny-
Skocz do: