Leogra
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Come to the dark side... We have COOKIES
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Wymiar Gox

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 10:52 pm

Udałem się do swojej komnaty i nim zrobiłem cokolwiek innego wszedłem do przylegającej doń łazienki, by pozbyć się krwi z dłoni. Nauczony doświadczeniem wolałem zrobić to jak najszybciej i nie pozwolić, by ciecz wyschła pozostawiając trudniejsze do usunięcia ślady. Następnie przebrałem się w wojskowe spodnie, luźną koszulkę i buty terenowe. Będąc w swym własnym świecie naprawdę nie przejmowałem się czymś tak trywialnym jak odpowiedni strój czy też elegancja. Peleryna, o dziwo nieskazitelnie czysta, wylądowała w szafie, a w ślad za nią marynarka, natomiast reszta ubrań powędrowała na majestatyczna kupkę przeznaczona do prania. Tak, żyjąc samotni nawet mężczyzna nauczy się prać ubrania, nie mieszać białych z kolorowymi i dobierać właściwe środki czyszczące. Po załatwieniu tej sprawy postanowiłem sprawdzić, czy Victorii udało się dotrzeć do jej komnaty. Wyszedłem wiec na korytarz i stojąc przed drzwiami dziewczyny zapukałem w nie kilkukrotnie.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 10:55 pm

Obróciłam głowę ku drzwiom, gdy usłyszałam pukanie. Westchnąwszy podeszłam do nich szybko, po czym uchyliłam drzwi i wystawiłam głowę na korytarz.
- Słucham? - zapytałam łagodnie przyglądając się panu Phelesowi, który zmienił z jakiegoś powodu ubrania.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 10:59 pm

- Sprawdzam, czy żyjesz i nie zgubiłaś się gdzieś w zamku - wyjaśniłem. Uśmiechając się uświadomiłem sobie, że mam coś na twarzy. Krew, w dodatku na wpół zaschnięta. Zupełnie, jak łuszcząca się farba i tak samo łatwa do wyczucia na skórę przy najmniejszym ruchu. Wspaniale, doprawdy, wspaniale.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:01 pm

- Krew panu leci - poinformowałam dotykając palcem swojego policzka. Chciałam w ten sposób pokazać, w którym miejscu jest brudny. - Stało się coś?
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:03 pm

Niemal odruchowo przyłożyłem dłoń do policzka barwiąc opuszki palców ciemną czerwienią.
- Nie, to nie moja krew - powiedziałem spokojnie przyglądając się swoim palcom. Jakim cudem o tym zapomniałem?
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:05 pm

Kiwnęłam głową. To co on takiego robił, że ma na policzku czyjąś krew. W opróżnianie komarów się bawił?
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:09 pm

- Jeśli będziesz czegoś potrzebować znajdziesz mnie tam - wskazałem drzwi mojej komnaty. - Tym czasem nie będę cię dłużej zajmować.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:12 pm

Raz jeszcze kiwnęłam głową, po czym wróciłam do pokoju zamykając przy tym drzwi. Chwilę później znowu stałam przy oknie i obserwowałam to, co było na dworze.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:23 pm

Wróciłem do siebie i po zmyciu reszty krwi ułożyłem się wygodnie w fotelu z kupką komiksów obok. Cóż poradzę, ziemska kultura naprawdę mnie zafascynowała, wraz ze wszystkimi jej aspektami. Im starsi jesteście jako rasa tym szybciej się rozwijacie na wszystkich polach. Wśród komiksów były różne gatunki, od najróżniejszych mang przez zachodnie kryminały po sławnych superbohaterów.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:26 pm

Gdy zrobiło mi się chłodno zamknęłam okno i wróciłam na łóżko. Nudno jak cholera. Spojrzałam w stronę drzwi. Może jednak pójdę do tego pokoju z przedmiotami pochodzącymi ze starożytnego Egiptu....
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:40 pm

Zastanawiałem się, jak dawno nie odwiedzałem moich gości w podziemiach. Długo, zdecydowanie długo, nawet, jak na moje standardy. W pewnym momencie przyłapałem się na tym, ze czytam już po raz ósmy tę samą kwestie postaci i wciąż nie zakodowałem, o czym postać ta mówi. Odłożyłem komiks na stolik i wyprostowałem się w fotelu masując palcami nasadę nosa. Nie, teraz nie mogę ich odwiedzić. Nie powinni się budzić, choć kilku z nich mogło już wyczuć obecność kogoś obcego w pobliżu.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptySro Maj 13, 2015 11:49 pm

Wstałam, wyciągnęłam spod poduszki sztylet, który chwilę później przyczepiłam do paska od spodni. Następnym, co zrobiłam było założenie dłuższego swetra, takiego sięgającego kolan. Miał dwa suwaki, dzięki czemu do pewnego momentu mógł, patrząc od moich stóp w górę, pozostawać odpięty. W ten oto sposób zasłoniłam broń, ale nie zablokowałam możliwości wyciągnięcia go zza paska i użycia. W sumie nie wiem po co mi to, ale co tam.
Chwilę później szłam korytarzem prowadzącym do ostatniej sali, którą pokazał mi pan Pheles.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 12:03 am

Westchnąłem głęboko odchylając się w fotelu i wpatrując się w sufit. Obecność więźniów była silniejsza niż zazwyczaj, co też intensywnie odczuwałem. W dodatku jeden z nich zdawał się być bliżej niźli pozostali, jakby nie ograniczony żadnymi barierami. Znów płatają figle memu umysłowi, nie pierwszy raz zresztą. Kilku musiało się ocknąć i nuda wiecznego wiezienia daje im się we znaki, to próbują się jakoś zabawić. Zazwyczaj wszyscy lub większość z więźniów przebywających w podziemiach trwała w pewnego rodzaju letargu, podczas gdy doglądały ich nimi stwory służebne.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 10:41 am

Dotarłam do pomieszczenia i podeszłam do jakiegoś znaleziska, po czym zaczęłam się mu przyglądać.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 10:55 am

Ocknąłem się półleżąc na fotelu. Z cichym jęknięciem przeciągnąłem się po czym wstałem. Musiałem zasnąć nad komiksem, który leżał teraz na podłodze obok fotela. Podniosłem go i odłożyłem na stolik wraz z resztą komiksów. Głowa bolała mnie jeszcze bardziej niźli wcześniej, zanim usnąłem. Co te stworzenia z podziemi wymyśliły, zbiorowe dręczenie myśląc, że ich wypuszczę? Jedna istota zdawała się być naprawdę blisko, jednak to nie pierwsza i nie ostatnia iluzja, jaką próbowały mnie zwieść.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 5:32 pm

Patrzylam na kolejne przedmioty myslac o tym jakimi wspaniałymi artystami byli starożytni.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 6:19 pm

Zamarłem z dłonią zasłaniającą oczy. To nie iluzja. Iluzje były zupełnie inne, bardziej rozmyte przez bariery, ta obecność była zdecydowanie bardziej wyraźna. Zdarzały się już drobne incydenty, nie ma przecież więzień doskonałych. Cóż, wygląda na to, że przyjdzie mi znów zapolować. Sięgnąłem po swą szablę opartą o starą szafę z ciemnego drewna i dobyłem broni. Tylko skoro uciekł to dlaczego nie przyszedł wprost po mnie lub też nie spróbował się wydostać z zamku i dalej poza wymiar? Poczułem nieprzyjemny dreszcz na karku gdy uświadomiłem sobie, że dla wielu więzionych w podziemiach istot znajduje się tu o wiele atrakcyjniejszy cel. Człowiek, który nie jest w stanie obronić się przed większością z nich. Tak, kiedy tu przybyliśmy czuć było, że są wyraźnie poruszeni, rzadko w końcu mieli okazję odczuwać obecność kogokolwiek prócz mnie i stworów ich doglądających. Wybiegłem natychmiast na korytarz zabierając ze sobą jedynie ściskaną w ręku szablę bez pochwy. Dopadłszy do drzwi komnaty Victorii otworzyłem je od razu bez pukania. Dziewczyny nie było w środku, co wywołało u mnie nieprzyjemny skurcz w żołądku. Nie bałem się o siebie, lecz o nią. Cokolwiek uciekło zapewne nie pozostawi jej szans na obronę. Przez ból głowy miałem problem ze skupieniem się i zlokalizowaniem zarówno uciekiniera jak i uczennicy. Gdzie ona... pokój z pamiątkami z Egiptu. Zdawał się ją fascynować, a lepszego tropu nie miałem. Pognałem więc czym prędzej po schodach na trzecie piętro.


Po korytarzu trzeciego pietra spokojnie maszerowała istota o niemalże humanoidalnych kształtach. Jej ciało wciąż deformowało się i zmieniało, jakby nie mogła do końca się zdecydować, jaką formę przyjąć. Każdy ruch wyglądał jak obraz poklatkowy, zacinający się, urywany. Miejscami zdawał się poruszać na czterech kończynach, by po chwili maszerować prosto na dwóch nogach. Dłonią o szarej, przypominającej kamień skórze nacisnął klamkę, choć nienaturalnie długie pazury zastępujące paliczki dalsze znacznie utrudniały mu tę czynność. Otworzył drzwi i z iście diabelskim uśmiechem na smukłej, na swój sposób pięknej i strasznej zarazem twarzy okalanej burzą rozwichrzonych, siwych włosów zajrzał do środka.
- Człowiek? Tutaj? Od tak dawna nie widziałem ludzi... - wychrypiał stwór głosem przypominającym ocieranie się o siebie porowatych głazów. Mimo tej przedziwnej mowy jego słowa były idealnie zrozumiałe.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 6:25 pm

Odwróciłam głowę w kierunku drzwi. Do pomieszczenia weszło coś co w żadnym wypadku nie przypominało pana Phelesa. Zmróżyłam brwi starając się określić co to. Bacznie się mu przyglądałam chcąc być w stanie szybko zareagować jeśli postanowi mnie zaatakować. Wsadziłam rękę pod sweter, by móc w razie konieczności chociaż czymś się obronić.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 6:36 pm

Wybiegając zza zakrętu dostrzegłem stwora stojącego w drzwiach pomieszczenia, w którym chciałem szukać Victorii. Och Pustko, wygląda na to, że nie zdążył nic jeszcze jej zrobić.
- Wracaj natychmiast gdzie twoje miejsce - nakazałem stworowi gniewnym głosem idąc w jego kierunku szybkim tempem.
- Nie masz nade mną władzy, Kruku. Za to ta mała istotka jest o wiele bardziej interesująca od ciebie... - powiedziała istota odsuwając się od drzwi i wlepiając we mnie swoje świdrujące, brązowe ślepia. - Może bym jej pokazał, kogo ludzie powinni się lękać? Zapomnieli o nas... - ostatnie słowa stwora płynnie przechodziły w głęboki warkot.
- Nie waż się jej tknąć. Wy, nienazwani, byliście bóstwami i zmorami ludzkości, gdy ta była bardzo młoda. Wasz czas przeminął, a gdybyś umiał to zaakceptować wciąż byłbyś wolnym. - Wolałem nie igrać z uciekinierem.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 6:40 pm

Wpatrywałam się w stwora oraz pana Phelesa. Wciąż trzymałam rękę w pobliżu rękojeści sztyletu. Tak dla pewności.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 6:51 pm

Istota obnażyła kły decydowanie zbyt wielkie, by mogła z nimi zamknąć usta nie raniąc się przy tym. Zadziwiająco szybko zmienia swą formę.
- Więc zabiję najpierw ciebie, a dopiero później człowieka. Nawet nie wiesz, jaka to będzie przyjemność, po tych wszystkich latach uwiezienia... - Jego wypowiedź zakończył kolejny warkot, tym razem głośniejszy, przeradzający się w ryk. Stwór skoczył w moim kierunku zdecydowanie szybciej, niźli się tego spodziewałem. Przez lata uśpienia nabrał sił. Zasłoniłem się szablą, jednak istota jedynie złapała ją szponami jednej z rąk, które z bliska wyglądały niczym wykonane z hartowanego metalu, a pazurami drugiej ręki rozorał mi lewe ramie. Rany nie były głębokie, jednak dotkliwe. Syknąłem cicho odpychając od siebie stwora. Dawno nie miałem okazji do walki twarzą w twarzą w z istota o takiej mocy, tym bardziej będąc kompletnie nieprzygotowanym do pojedynku.
- Jazda stąd - krzyknąłem w kierunku Victorii utrzymując bestię na odległość ostrza szabli. Wolałem, by moja uczennica nie została przypadkiem ranna z mojej winy. Walka konwencjonalna w tym wypadku nie była dobrym pomysłem, nie z taką istotą.
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 7:23 pm

Wybiegłam z pomieszczenia w kierunku mojego pokoju. Miałam tam wodę święconą, niestety nie mogla zdziałać wiele, ale mogła kupić trochę czasu gdybym wylała mu na oczy. Gdyby potwór czy demon postanowił jakoś uciec i szwędać się po zamku wolałabym mieć coś przy sobie.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 7:56 pm

Stwór odprowadził pożądliwym, pełnym głodu wzrokiem uciekającą dziewczynę.
- Demon ratuje człowieka przede mną? - Roześmiał się, choć bardziej przypominało to atak kaszlu. Nim jednak zdążył zaatakować mnie ponownie wyrysowałem pomiędzy nami czubkiem szabli lśniący pentagram.
- Przed sobą - sprostowałem odrzucając szablę na podłogę. Sześć identycznych pentagramów otoczyło skołowana bestię ze wszystkich stron. Nie próbowałem już i nie chciałem się hamować. Byłem zirytowany, że byle więzień śmiał mnie zranić i nastawać na życie mojej uczennicy.
- Eins, zwei, drei! - Strzeliłem palcami, a z każdego z pentagramów wychynęła masa cienkich i długich ostrzy przebijających ciało istoty. Coś takiego nie miało prawa jej zabić, jednak w połączeniu z kręgami pieczętującymi skutecznie unieruchamiało. Podszedłem do przeciwnika maczając palce zdrowej ręki we własnej krwi, a następnie przejechałem nimi po niewidocznej ścianie utworzonej tuż za pentagramami. Atmosfera w naszym otoczeniu zgęstniała, stała się przytłaczająca, niemalże dusząca. Człowieka mogło coś takiego pozbawić przytomności, a co wrażliwszych uśmiercić.
- Jak dotąd cię nie usypiałem, jednak przekroczyłeś właśnie granicę, o której nie powinieneś nawet myśleć. - To mówiąc ponownie strzeliłem palcami, a zgromadzona wokół nas energia zdawała się porazić dawne bóstwo, czy tez raczej potwora. Po tym teleportowałem się z istotą będącą na skraju świadomości wprost do podziemi, gdzie umieściłem ja we właściwej celi nakazując stworom doglądającym więźniów zwracać większą uwagę na tego konkretnego. Ponownie wzniosłem wokół niego bariery, tym razem nie bawiąc się w pól środki. Musiał zgromadzić sporo sił by obejść wcześniejsze strzegące go zaklęcia. Po zadbaniu o jego właściwe uwięzienie i sprawdzeniu barier na celach pozostałych istot teleportowałem się wprost na drugie piętro. Oparłem się o ścianę oddychając głęboko i wpatrując się w sufit w próbie uspokojenia się. Ranne ramię zdążyło mi zdrętwieć i niemalże nie mogłem nim ruszać, a kiedy znów ograniczyłem swoją moc ból powrócił i dał o sobie znać ze zdwojoną siłą. Jęknąłem cicho przez zaciśnięte zęby. Najpierw sprawy ważne, później to. Taka rana nie jest w stanie mnie zabić. Musiałem jeszcze sprawdzić, czy Victorii rzeczywiście nic nie jest, a później opatrzyć poharatane ramię i w spokoju zemdleć w jakimś cichym kacie.


Ostatnio zmieniony przez Mephisto Pheles dnia Czw Maj 14, 2015 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Victoria Revens
Admin



Liczba postów : 4346
Join date : 30/04/2015
Age : 26

Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 8:54 pm

Dotarłam do pokoju całkiem szybko. Podeszłam do szafki nocnej i chwyciłam butelkę. Nie wiedziałam czy czekać na ewentuakne przybycie dyrektora czy sie chowac czy iść sprawdzić co się dzieje. Chociaż... Jeśli pan Pheles mnie z tamtąd wyrzucił to chyba nie chciałby żebym tam wracała.
Nie wiedząc co zrobić zaczęłam nerwowo krążyć po pokoju.
Powrót do góry Go down
https://leogra.forumpolish.com
Gość
Gość




Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 EmptyCzw Maj 14, 2015 9:04 pm

Zdrową ręką odepchnąłem się od ściany i znacząc swoją drogę kroplami krwi dotarłem pod drzwi pokoju Victorii.
- To ja - powiedziałem nim otworzyłem drzwi woląc nie być powitanym przez żaden latający przedmiot.
- Nic ci nie zrobił? - spytałem wchodząc do pokoju.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wymiar Gox - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Wymiar Gox   Wymiar Gox - Page 4 Empty

Powrót do góry Go down
 
Wymiar Gox
Powrót do góry 
Strona 4 z 40Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Wymiar Gox 2
» Wymiar - Gehenna

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Leogra :: Świat zewnętrzny-
Skocz do: